18 Haziran 2012 Pazartesi

Tatil Zamanı

TATİL  ZAMANI
Tüm uğraşım dinlenmek ve kendime bu doğal ortamda bir yaşam sunmak için değilmiydi?
evet. bunu artık  yavaş yavaş yapıyordum.
yat mola noktasındaki restaurant.

 Yıllar önce görevimiz gereği bu ortamların keneaından geçerken bizi taşıyan kaptan şunu söyledi.
koylarda biribirinden değerli yatlar vardı. tekne sahibi bir alman kendi teknesini göstererek "küçük ama benim" demiş. bunu o zamanlar bize aktarmıştı kaptan.her neye sahip olursanız olun aynı ortamda tatil yapıyorsunuz.sadece şartlar farklı.
 sabah ve akşam güneşi havuzlukta oturduğumda biraz rahatsız ediyordu.arka, sağ ve sol kısımlara beyaz çarşaf gibi bir örtü taktım.güneş nereden geliyorsa onu indiriyordum.maksat güneş rahatsız etmesindi. havuzluğun üzerine bir iple astım ve kancalar ile tutturdum. anacığımda uç kısmını dikti.
Balık tutmak benim işim değil. eskiden çok gittik balığa severim de. Bu başkasının oltası ve avladığı balık.sakallı mercanmış. mercanın en iyisiymiş.
sıcak su hemen soğuduğu için termos aldım.su kaynayınca termosu dolduruyorum.oradan kullanıyoruz. masanın altındaki straforu da buzdolabı gibi kullanıyorum.

Doğanın sesine kulak verelim

 Bir hafta sonu sabah kahvaltısı öncesi.yat mola nokatsındaki restauranttanda her türlü yemek içmek hizmeti alınabilir.
 iskeleye bağlı yatlar her akşam üzeri gelip ertesi öğleye doğru başka limana giderler.
ben ise hep buradayım.şimdilik.

Turan işte bu.
gölgeliğin alt tarafından sarkan bez parçaları bir perde. güneş ne taraftan gelirse sabah ve akşam o tarafı aşağı indiriyorum.
Sabah güneşinin doğuşu.
o koyun sessizliğinde mükemmel bir ortam


2 yorum:

 1. Paylaşımlarınızı yakından takip etmekteyim . Böyle fırsatlar heryerde yok . Tatil grubu olarak paylaşımlarınızın devamını bekleriz .

  YanıtlaSil
 2. Turan Bey, ben de filikadan tekne yapma heveslisi bir deniz aşığıyım. İnternette konu ile ilgili birşeyler ararken bloğunuzla karşılaştım. Tamamını okudum, şu an saat sabah 5:45, anca bitirdim. Ben yazıyı okuna sabrıma şaşamadım, sizin bu inşaa sürecindeki sabrınıza ve metanetinize şaştım.
  Öncelikle bunca işin ve koşuşturmanın arasında yaşadıklarınızı paylaştığınız için çook feşekkür ederim. Samimi söylüyorum, yaşadıkarınız ve bu imalat süreci kitap olur. Ama eleştirmeden edemeyeceğim, bir editöre ihtiyacınız var :)
  Umarım bloğunuza ara sıra göz atıyosunuzdur ve bu yazımı okursunuz.
  Sizden ricam, teknenizi imalat aşamasından sonra yaşadığınız 'teknik' sorunlarınızı da bizlerle paylaşmanız.
  Zira tercih ettiniz malzeme ve yöntemlerin kullanım sürecinde de stabil ve ömürlü olup olmadığı, sizden sonraki biz amatör imalatçılar için çok önemli.
  Paylaşımınız için yeniden teşekkür ediyorum. Huzur ve afiyet sizinle olsun..

  YanıtlaSil