7 Mart 2013 Perşembe

Ticari yata geçiş

Satıışı yaptık.Eniştem halil in maliye kaydı olduğundan üzerine satış yaptım. işlemleri yapmak için ortaca noterliğinden genel vekalet aldım.
yeni kayıt işlemi için ölçüm gerekiyormuş. dalyanda görevli musa'nın telefonun aldım. aradım. öğleden sonra gidelim dedi.arkadaşım musa ve ben sarıgermeye geldik ölçtü. tektar dalyana gittik. yeni ölçüm teknede hiç bir değişiklik yapmama rağmen gros tonu az geldi. Musa orhanı ardaı değerleri ona maillde ve o evrakalrı bana vermemsi gerektiğini henüz aliağa liman başkanlığından gelmemiş o yüzden. Not: Arka sayfa da vardı. birisi tarafından bastırılarak kaçakçılıkta kullanılmış. Bodrum liman başkanlığından aradılar. Onları da sahil güvenlik arayıp sorgulatmış.


ve liman başkanlığından çıkış alırken mürettabat sayısını belirleyecek olan andayız. ama ahhh. ahhhhhhhhh.
07/03/2013 tarihinde musa beni aradı benim evraklar gelmiş.bazı konularda kendisi ile konuştum. sarıgermede bulunan başka tekneyi ölçmeye giderken bizim tekneyi yeniden ölçecek.yeniden ölçtü,
25/03/2013 tarihinde göcek liman başkanlığına gittim.yine yanlış olmuştu. Göcek liman başkanı necmettin bey götürdüğüm ölçü bilgilerini inceledi.Çalışan orhan beyde evrakımı hazırladı.
soru sorabilmen,z için konuyu bilmeniz gerekir birazcık.Orhan beyedefalarca ben bu konu hakkında acemiyim bilmiyorum bana yol göstericilik yaparmısın? daha sonraki gittiğim her seferinde .................
Ötv'siz mazot almak istediğimi ne yapmam gerekiğini sordum. onu başta söyleseydin bu bağlama ruhsatına gerek yoktu dedi. bizim yetkimiz yok ama izmir ve antalya liman başkanlığından tonilato belgesi ile birlikte gidip başvuracaksın dedi.diğer arkadaşı da fethiye ye git bilgi al. bizim yetkimiz yok dedi.
24/04/02013 tarihinden 2-3 gün önce aklıma geldi bunun marmaris maliyesine başvurusu olamalı süre ne kadasrdır diye.malum babamların mahkeme hazırlığından dolayı unutmuşum.neyse oalcak ya 25/04/2013 halilin muhasebeci hatice hanımın telefonunu aldım.görüştük. bu iş için yeni şube girişi yapılcakmış 1 aylık süre içerisinde başvurulması gerekli imiş.26/04/2013 günü göcek liman başkanlığına gittim.teknede bakım işleri devamından dolayı yeni liman azan fotoğraflarını götüremediğim için bağlama kütüğü ruhsatnamesi  tarafıma verilmediğinden rauhsatı aldım.Dışarıda tarattım ve muhsebeciye dalamandan mailledim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder