31 Ocak 2017 Salı

Satış

denizde yatınız varise üzerinde sürekli ona bakacak ve yaşayan birileri olmalı. malum marinalar çok pahalı orada kalamıyorsanız.
Suyun üzerinde her zaman hareketli rüzgar eser, demir tarama yapar ve kontrol altında tutmalısınız. zaten zevki de gidip onunla ilgilenmek üzerinde oturup çay kahve içip dinlenmek.
benim için yaşadığım bir iki olay dikkatli olmam ya da birileri olamlı sürekli düşüncesini yaşattı.
 satmaya karar verdim. karaya çıktık. güzelyurttaki evimizin önünde Ercan usta ile bakımı yaptık. İlan verdim.
2016 yılında görüştüğümüz bir daha aramayan Sökeden necati ocak 2017 de radı. satmadınzı ise ben işelrimi hallettim kazıklıda balık utrları yapmak için almak istiyorum. dedi.
tamam dedik. taksitler ile anlaştık gibi. ticari yatta özel yata geçiş işlmelerini sordum işletmeden çıkış yapılırken maliye durumunu sorduk bağlama ruhsatı ve tonilato belgesini gönderdim. ve işin başında fikir aldığım Vedat çakırğolu usta ve kayınbabası nuri ile 20 ocakta geldi. ercan usta  motoru çalıştırdı.
ben eve gideyim değerlendirme yapayım dedi. 23 ocakta görüştük ve tamam dedik.
Znciri çıkardım çapayı da. teknenin yannagetirdik. Arabasının vize işlemleri nedeniyle cumartesi öğleye doğruu geldi.
eşyalrı indirdik. ve arka ahvuzluğu balıkçılıkta kullanılacak şekilde dizayn edecek. Dalaman gittik er reklam da teknenin yeni adını yazdırdık. Tornacı Bekire uğradım. demir doğrultma aesnasında yüzüne gres sıçramış. aradım kendisini geçmiş olsun dedi. 30 0cak 2017 de göcek liman başkanlığına gittik. ticeri yat tan özel tekneye geçişişlemleri olan cşns değişikliği ve akabinde satış işlemelri için gerekenleri öğrendik başvurumuzu yaptık. halil in verdiği vekalette satış işlemleri yokmuş. onu aradım vekalet alıp liman başkanlığına faxlayacak. Dalaman maliyesine geldik harçları yatırdık.
Haberleşme ve ulşatırma bakanlığı göcek liman başkanlığı işelmelrimize hemen başaldı teşekkür edieriz kemel beye. harçalrı yatırmak için göcekteki bir banka ile anlaşılsa tekrar dalaman yad a fethiyeye gidilmeyecek. bunun acilen yapılamsı yada düzenlenmesi gerekir.
Aküleri söküldü. Dalaman sanayisinde oto elektrikçi İnan aydoğana götürdük. biri ölü gibi ama diğeri iyi uzun süreli bir şarja takalım dedi.
nihat sözleşme  yazacak senetleri aldık onalrı dolduracak babanmla birlikte köye gittiler.
Hali vekaleti gönderince göceğe gideceğiz.
halil saat 4 gibi aradı. vekaleti fakslamışalr. bizde necati ile birlikte gittik.
Kemal Yüzyıl ve Necati Ateş
Göcek liman başkanlığında Sayın kemal yüzyıl işlemlerimize başaldı. önce ticari yattan özel tekneye daha sonra da necati ateş esatış işlemini yaptım.
2010 yılında başlayan filikadan tekne yapma ve denizde yaşama yolsuluğum "turan" teknesinda burada 30 ocak 2017 de son buldu.
daha sonraki yıllarda daha basit usulude denizde yaşamaya devam edeceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder